Altaylı’dan Kendisine ‘TİP’li’ Diyen AK Partili Dağ’a Yanıt

Habertürk muharriri Fatih Altaylı, kendisini ‘Türkiye Personel Partili’ ilan eden AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ’a cevap verdi.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, dün akşam Habertürk’te Teke Tek programında Türkiye İşçi Partisi Genel Lideri Erkan Baş’ı konuk eden gazeteci Fatih Altaylı’yı gaye aldı. 

Dağ, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘Habertürk’te Teke Tek programını izlerken yayında bir moderatör ve bir TİP’li var zannediyorduk. Halbuki moderatör yokmuş, iki TİP’li muhabbet ediyormuş’ dedi.

“Moderatör esasen soru sormaz”

Altaylı, bugün Habertürk’teki köşesinde AK Partili Hamza Dağ’a yanıt verdi.

Altaylı, ‘Söz konusu yönetici, muhakkak ki sözlerin manaları üzerine bir yanılgı içinde.Eğer benim moderatör olduğumu düşünüyorsa, ki o denli demiş, moderatör esasen soru falan sormaz. Konuşmayı teşvik eder, genelde birden fazla iştirakçinin bulunduğu sohbetlerde iştirakçilerin konuşma müddet ve sonlarını belirler. İki kişinin karşılıklı konuştuğu bir yerde moderatör olmaz.Ama asıl değerlisi ben moderatör değilim. Bu zatı sayın bilmez ancak gazeteci diye bir şey vardır. Ben de gazeteciyim. Soru sorarım. Televizyon programlarında konuklarımın yaptığı ya da yapması gerektiği halde yapmadığı şeyler hakkında kendisinden bilgi almaya çalışırım’ dedi.

“Böyle tenkitlere muhatap olmamak için tipsiz olmak mı gerekiyor”

Bugüne kadar da konuğum kim olursa olsun bunu hakkıyla yaptığım konusunda büyük bir kitle hemfikirdir. Büyük ihtimalle de bu nedenle ‘bazı partilerin’ yöneticileri ve yetkilileri benim programıma asla katılmazlar’ diyen Altaylı, tenkitlerini şöyle sürdürdü:

‘Erkan Baş’ın üzerine fazlaca gitmediğim değil lakin gidemediğim doğrudur. Çünkü hiçbir vakit yetkili pozisyona gelmemiş bir partinin yöneticisi. Bu yüzden de kendisine yaptıkları üzerinden ya da yetkisi olup da yapmadıkları üzerinden soracağım fazla bir şey yoktu.

‘Deprem sonrası kurtarma çalışmalarında niçin geç kaldınız’ mı diyecektim, ‘Milyonlarca Suriyeli mülteciyi niçin kabul ettiniz mi!’ diye soracaktım, ‘Hangi akla hizmetle aldığınız ekonomik kararlarla ile 2 yıl içinde enflasyonu nasıl uçurdunuz, kurları nasıl 2 katına çıkardınız’ merakımı gidermelerini mi isteyecektim!

Bu yüzden daha çok kendisini ve partisini tanımaya çalıştım. Üstelik, beni eleştiren bu beyefendinin, çanak soruların sorulduğu, cevapların soruların içinde verildiği ve konuğun övgülere boğulduğu programlarla ilgili olarak bugüne dek hiçbir eleştirisini duymadım. Acaba burada sorun “Tip” mi! Böyle tenkitlere muhatap olmamak için tipsiz olmak mı gerekiyor. İltifatına teşekkür ederim lakin emin olsun ki kendimi hiç de tipli bulmuyorum.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir