Bakan Soylu’dan İYİ Partili Fakıbaba’nın “Askeri kanal” iddiasına yanıt: Vatandaşa yalan söylemekle meşguller

Sel felaketi nedeniyle Şanlıurfa’da 16, Adıyaman’da ise 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. Sokakları çamurla kaplanan Şanlıurfa’daki en can alan yer ise Abide Kavşağı oldu.

FAKIBABA’DAN TARTIŞMA YARATACAK İDDİA

Konuyla ilgili dikkat çeken telaffuzlarda bulunan eski Şanlıurfa Belediye Başkanı ve AK Parti Milletvekili, GÜZEL Parti Genel Lider Baş Danışmanı Ahmet Eşref Fakıbaba, sel felaketi öncesinde kent yöneticilerinin ihmal ve sorumluluğu bulunduğunu söyledi. Sözcü’ye konuşan Fakıbaba, “Facia ‘Geliyorum’ diyor. 3-4 gün evvel alarm veriliyor. O alarm verildiği vakit yalnızca belediyeler değil, sayın Vali de var bunun içerisinde. Temelinde, Cavsak Deresi’nin ağzı güvenlik nedeniyle askeriyenin (Tugay) içerisine kapalı. Manzaralara bakın, askeriyenin içerisinden su akıyor buraya. Yağmur suyu değil bu. Derenin ağzı tıkanmış, tıkandığı için dereden taşıyor. Şayet orada paklık yapılmamışsa, su bir yerlerden taşarak geliyor ve direk Abide Kavşağı’na yöneliyor. Yani, Maşuk’tan, büyük yerleşim alanlarından taşan su olduğu üzere bu kavşağın içerisine geliyor ve çıkamıyor” dedi.

“VATANDAŞA PALAVRA SÖYLEMEKLE MEŞGULLER”

Bugün Şanlıurfa’da sel felaketiyle ilgili açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fakıbaba’nın ismini anmadan tezine reaksiyon gösterdi. Soylu, “Bu ülkede vekil sıfatını almış şahıslar vatandaşa daima palavra söylemekle meşguller. Eksik varsa kesinlikle söylenir ancak insan evvel doğruyu kıymetlendirecek. Kulaktan dolma bilgilerle vatandaşa aldatıcı bilgi vermemeye çalışacak. Bütün bu sorunları toparlayacağız, vatandaşımızı yalnız bırakmadan, paklık yaptıktan sonra buradan ayrılmış olacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir