Tayland’da 3 kişiyi öldüren eski asker, 15 saat süren operasyonla etkisiz hale getirildi

Tayland‘ın Phetchaburi eyaletinde dün öğlen saatlerinde eski asker olduğu öğrenilen 29 yaşındaki Anuwat Waenthong meskeninin bulunduğu sokağı kan gölüne çevirdi. Saldırganın etrafına ateş açması sonucu ortalarında ilçe valisinin de bulunduğu 3 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi ise yaralandı.

POLİSİN TEMKİNLİ YAKLAŞTIĞI SALDIRGAN İHTARLARA ALDIRIŞ ETMEDİ

Waenthong’u yakalamak için polis tarafından operasyon başlatıldı. Askerlik eğitimi almış olması ve atıcılık sporuyla ilgilenmesi nedeniyle polisin temkinli yaklaştığı saldırgan, saatler süren silah bırakma ihtarlarına aldırış etmedi.

15 SAAT SONUNDA MESKENE SİLAHLI BASKIN DÜZENLENDİ

Özel operasyonla ilgili açıklamada bulunan polis amiri Thanayut Wuthiratanayong, saldırganın teslim olmasına yönelik 15 saat süren ikna etme uğraşlarının sonuç vermemesi üzerine daha fazla can kaybını önlemek gayesiyle silahlı operasyon kararı alındığını söz etti. Tayland özel harekat takımları mahallî saatle 04.00 sıralarında saldırganın bulunduğu meskene silahlı baskın düzenledi. Kısa vadeli çatışma sonunda saklandığı konutun ikinci katında etkisiz hale getirilen saldırganın üzerinde çok sayıda mermi ele geçirildi.

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİĞİ ARGÜMAN EDİLMİŞTİ

Anuwat Waenthong’un, dün sabah saatlerinde uyuşturucu kabahatiyle temaslı bir mahkemesi olduğu ve buna bağlı olarak hudut krizi geçirdiği sav edilmişti. Bulunduğu sokakta etrafa rastgele ateş açarak bir motorlu kuryeyi ve daha sonra rehin aldığı meskendeki iki kişiyi öldüren Waenthong, gün uzunluğu etrafa ateş açmaya devam etmişti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir